Ревматолог Львів
Ревматолог у Львові

Ревматолог: консультація у Львові в Центрі здоров’я родини

Існує багато хвороб, які нагадують про себе постійними рецидивами, ускладненнями та неприємними відчуттями. Саме до таких належить ревматизм. Це системне захворювання сполучної тканини, внаслідок якого уражаються переважно суглоби та серцево-судинна система. Взагалі ж до ревматичних хвороб належить більше, ніж 120 різних за походженням нозологічних форм.

 

Ревматологія є клінічним розділом внутрішньої медицини, яка вивчає причини виникнення хвороб, особливості їхньої діагностики, лікування та профілактики. Лікар-ревматолог — це фахівець, який допоможе боротися з наслідками захворювання та подбає про збереження якості життя. Отримати консультацію спеціаліста та пройти необхідні обстеження можна в Центрі здоров’я родини у Львові.

 

Ревматологія в Центрі здоров’я родини: що необхідно знати про ревматичні захворювання

 

Дуже часто ревматизмом називають захворювання опорно-рухового апарату людей дорослого та похилого віку, але це не коректне твердження. Хвороба найчастіше уражає підлітків, але може виникнути в будь-якому віці. Хвороба починає прогресувати через 1–3 тижні після перенесеної гнійної ангіни, інших ГРЗ. Токсини та інші продукти життєдіяльності хвороботворних мікроорганізмів потрапляють із уражених мигдалин у кров, а потім в інші середовища та органи. Тож, залежно від того, які органи будуть уражені, розрізняють кілька форм ревматизму:

  • серцева;
  • суглобова;
  • нервова.

Саме тому неправильно вважати, що ревматизм — це захворювання лише суглобів. До того ж, суглоби та нервова тканина уражаються лише в окремих випадках, і наслідки хвороби можна подолати. Найнебезпечнішою є серцева форма ревматизму. І саме він є найпоширенішою причиною пороків серця. Вчасно діагностувати хворобу та запобігти виникненню тяжких наслідків допоможе досвідчений лікар-ревматолог.

До групи ризику захворювання на ревматизм належать діти, жінки або особи, які мають проблеми із внутрішньою сполучною тканиною. Найпоширенішими причинами виникнення ревматизму є:

  • спадковість: якщо хтось із близьких родичів страждає на ревматизм, то існує схильність до захворювання на генетичному рівні. З метою оцінки ризиків можна відвідати лікаря-генетика та зробити відповідні обстеження;
  • перенесена скарлатина: інфекційна хвороба, яке передається повітряно-крапельним шляхом та через предмети повсякденного вжитку;
  • інфекційні захворювання носоглотки: бактеріальна ангіна, гострі та хронічні фарингіти, тонзиліти та ін.;
  • інфікування стрептококом групи А: збудники відрізняються дуже високою резистентністю до хімічних та фізичних впливів.

Поставити правильний діагноз може лише лікар-ревматолог, адже діагностика ускладнюється тим, що симптоми ревматизму мають багато спільного з проявами інших хвороб. При підозрі на початок розвитку хвороби необхідно звернутися до лікаря-ревматолога (на крайній випадок до терапевта або педіатра з метою визначення подальшого плану обстеження), забезпечити хворому постільний режим. Симптоматика, за наявності якої можна підозрювати ревматизм, наступна:

  • прискорений пульс тривалий час;
  • підвищення температури тіла до 40 ˚С (але в деяких випадках вона може зберігатися на рівні 37 ˚С);
  • занепад сил;
  • підвищене потовиділення;
  • скутість у суглобах, особливо в ранішні години, протягом 2–3 тижнів після перенесеного інфекційного захворювання;
  • поява набряків на суглобах (першими уражаються найкрупніші та ті, на які припадають найбільші навантаження).

Ці симптоми повинні викликати особливе занепокоєння, якщо вони виникають на фоні початку одужання після перенесених інфекційних захворювань носоглотки та ротової порожнини. Лікар-ревматолог у Львові визначить, що саме викликало такий стан. Від вчасної діагностики та лікування залежатиме, наскільки вдасться в подальшому відновити якість життя.

 

Крім погіршення стану після перенесених інфекцій, консультація лікаря-ревматолога може знадобитися і в інших випадках. Не варто зволікати з візитом до спеціаліста у Львові при частих випадках бактеріальної ангіни та інших захворювань носоглотки, відчутті дискомфорту в суглобах, набряках, болях в області серця, загальному погіршенню самопочуття.

 

Послуги лікаря-ревматолога в Центрі здоров’я родини у Львові

 

Кількість захворювань на ревматизм зростає з кожним роком. Проблема полягає в тому, що діагностувати цю хворобу досить складно, то ж хворі можуть роками лікуватися в спеціалістів іншого профілю, не отримуючи адекватної медичної допомоги та рекомендацій. Оскільки ревматизм — системне захворювання, то постановка діагнозу лікарем-ревматологом відбувається на основі співставлення результатів декількох методів дослідження та даних, отриманих в результаті вивчення історії хвороби.

 

Лікар-ревматолог у Львові здійснює лікування більше ста видів ревматичних та аутоімунних захворювань. Це реактивний, ревматоїдний, подагричний та інші артрити, остеопороз, системно-червоний вовчак, системна склеродермія, остеоартроз, дерматоміозит, вузлувата еритема, ревматична хвороба серця та багато інших. Тож лікар-ревматолог повинен мати не лише відповідну теоретичну підготовку, але й величезний практичний досвід, який допоможе розпізнати приховані або нетипові симптоми ревматичних захворювань.

У клініці Центр здоров’я родини у Львові прийом хворих здійснює лікар-ревматолог вищої кваліфікаційної категорії Смолей Наталія Олексіївна, яка працює в медичних закладах Львова за цією спеціальністю більше 30 років. Пацієнти мають змогу отримати такі види послуг:

  • первинний огляд у ревматолога: проводиться оцінка загального стану пацієнта;
  • збір анамнестичних даних: етап надзвичайно важливий, оскільки, як вже зазначалося, для встановлення діагнозу ревматизм важливе значення має аналіз раніше перенесених хвороб, їхня частота, зміни, які виникли в стані здоров’я тощо;
  • призначення додаткових обстежень: специфічних методів діагностики, окрім виявлення наявності стрептококів групи А, практично не існує. Тож необхідний перелік обстежень визначається лікарем-ревматологом, виходячи з перебігу хвороби кожного окремого пацієнта;
  • інтерпретація аналізів у Львові: у даному випадку також важливе значення має рівень професіоналізму лікаря-ревматолога, оскільки симптоматика багатьох хвороб може бути схожою;
  • підбір відповідного лікування ревматологом.

За умови правильної тактики лікування (вибір медичних препаратів, методів фізичної реабілітації, розробка рекомендацій) можна досягти досить хороших результатів у лікуванні навіть задавнених випадків ревматизму. Довіряючись лікарю-ревматологу в Центрі здоров’я родини у Львові, ви можете розраховувати на отримання професійної допомоги.

Наші лікарі ревматологи

Кухтей Оксана Адамівна

лікар ревматолог

Кухтей Оксана Адамівна Лікар – ревматолог вищої кваліфікаційної категорії Освіта:…

Детальніше про доктора
Смолей Наталія Олексіївна

Смолей Наталія Олексіївна Лікар – ревматолог вищої кваліфікаційної категорії Освіта: У…

Детальніше про доктора