Найперше, що треба знати, — гінеколога потрібно відвідувати раз на пів року або хоча б раз на рік, навіть якщо немає скарг. Тільки професійний медик здатен виявити явні та приховані патології. Він допоможе діагностувати захворювання на ранніх стадіях або ж взагалі запобігти їхньому розвитку. Будь-який гінеколог, який працює в нашому медичному центрі, використовує традиційні та сучасні методи діагностики й лікування патологій. Він допоможе спланувати вагітність, зачаття, полегшити виношування та народження дитини. Варто сказати, що огляд гінеколога в деяких жінок спричиняє неприємні відчуття. Тому похід до нього відтягується або взагалі відкладається. Проте варто пам’ятати, що таке ставлення до власного здоров’я є невиправданим та ризикованим.

Огляд в гінеколога — основні моменти та особливості

Огляд гінеколога починається зі збору інформації для анамнезу, що стосується:

 • наявності скарг;
 • особливостей менструації;
 • наявності та регулярності статевого життя;
 • попередніх вагітностей, народження дітей;
 • способів запобігання вагітності чи планування вагітності;
 • наявності хронічних захворювань чи таких, що мають генетичний характер (будь-якої системи організму).

Після цієї розмови зазвичай відбувається огляд на кріслі із застосуванням спеціального дзеркала. Це потрібно для визначення стану слизової вульви, шийки матки, піхви. Гінеколог може взяти мазок на флору та цитологію. Цитологічне дослідження має проводитися щорічно. Це робиться задля ранньої діагностики змін у будові епітелію. Мазок на флору визначає мікрофлору піхви. Діагностика спрямована на виявлення запального процесу чи знаходження збудника патологічного стану.

Після цього лікар проводить бімануальне дослідження піхви. Усі маніпуляції проводяться повільно та акуратно, аби жінка не відчувала дискомфорту. Гінеколог пояснює, що та для чого робить. Також ним проводиться огляд, пальпація молочних залоз та регіональних лімфатичних вузлів. За показами призначаються додаткові дослідження. Це може бути УЗД, мамографія, кольпоскопія з прицільною біопсією ділянки з можливими патологічними змінами, аналіз на виявлення ВПЛ (онкогенних форм), обстеження на інфекції, які передаються статевим шляхом.

Повторне відвідування гінеколога може завершитися рекомендаціями щодо підтримання жіночого здоров’я чи окресленням плану лікування з додатковими обстеженнями.

Як записатися та коли найкраще планувати огляд гінеколога

Записатися на огляд у гінеколога можна заздалегідь у зручний для вас час. Якщо у вас є певні симптоми, то краще це зробити якнайшвидше. Серед них:

 1. Почервоніння чи висипання на слизовій оболонці зовнішніх статевих органів.
 2. Свербіж та печіння.
 3. Больові відчуття в нижній частині живота.
 4. Незвичні виділення з неприємним запахом.
 5. Нерегулярний менструальний цикл, затримка місячних.
 6. Кров’яні виділення в період між менструацією.

Також варто відвідати лікаря для вибору надійного методу контрацепції та планування вагітності.

Найкраще приходити до лікаря в перші 3–5 днів після менструації, зазвичай це 5–10 дні циклу. Нагадаємо, що менструальний цикл рахується з першого дня менструації. Але суворих правил щодо запису на огляд гінеколога не існує. Якщо наявні будь-які скарги, то відвідини краще не відкладати. За добу перед оглядом у гінеколога варто відмовитися від статевих контактів. Зранку можна прийняти душ. На консультацію краще вдягнути зручний одяг, який можна швидко зняти та також швидко одягнути. Повну епіляцію проводити необов’язково. На огляд до гінеколога потрібно взяти менструальний календар або хоча б знати початок та завершення останніх місячних. Якщо ж скарги, з якими ви йдете на огляд до гінеколога, пов’язані з нерегулярністю циклу, то потрібен саме календар.

Огляд гінеколога під час вагітності — від першої консультації до пологів

Важливий період у житті жінки — вагітність. Упродовж усього цього часу вона потребує особливої уваги зі сторони лікарів. Оптимально, коли жінка стає на облік на 8–10 тижні вагітності. Але приділити увагу своєму здоров’ю і здоров’ю малюка варто одразу, як з’являються дві смужки на тесті. Варто організувати візит до гінеколога якомога раніше. Це посприяє нормальному перебігу вагітності та допоможе запобігти можливим проблемам із розвитком дитини, виключити будь-які патології.

Ми радимо планувати вагітність та допомагаємо жінкам у цьому. На цьому етапі лікар проводить збір даних для анамнезу. Він оглядає жінку задля виявлення захворювань. Також гінеколог здійснює обстеження на наявність інфекцій, які передаються статевим шляхом, TORCH-інфекції. За необхідності він направляє майбутню маму на додаткові обстеження чи на консультації до суміжних спеціалістів. Такі заходи допомагають виявити можливі патології, визначити, чи належить жінка до групи ризику, та запланувати певні заходи, аби мінімізувати чи повністю усунути проблеми.

Перше відвідання гінеколога після настання вагітності може виявитися досить тривалим, тому варто мати запас вільного часу. Лікар проводить детальне опитування щодо способу життя, наявності шкідливих звичок, перенесених важких захворювань. Гінекологу потрібно знати, чи були вагітності до цього, якими вони були. Також не можна приховувати від нього інформацію щодо викиднів та абортів. Усі необхідні дані, отримані під час такого опитування, вносяться в обмінну карту.

Після збору анамнезу лікар фіксує початкову вагу, показники артеріального тиску. Ці вимірювання допомагають відстежувати зміни в організмі надалі під час вагітності та вже на ранньому етапі виключити накопичення зайвої ваги, утворення набряків. Лікар також може оглянути жінку, аби виключити варикозну хворобу, а також зробити повноцінний огляд на кріслі. Це необхідно для визначення стану піхви та шийки матки, виключення захворювань та патологій. Під час ручного огляду гінеколог оцінює форму та величину шийки матки, діагностує її стан.

Точного календаря відвідування лікаря під час вагітності немає, він досить індивідуальний. Зазвичай візити в першій половині вагітності відбуваються не рідше, ніж 1 раз на місяць. Після 30 тижня відвідування акушера відбувається раз на 10–14 днів. Після 36 тижня ходити на консультації потрібно щотижня, поки не відбудуться пологи. За час вагітності потрібно здавати обов’язкові аналізи на RW, ВІЛ, антитіла до гепатиту В, С, клінічний та біохімічний аналізи крові, коагулограму, загальний аналіз сечі (перед кожним відвідуванням спеціаліста). Тричі проводиться обов’язкове УЗД, за потреби воно робиться частіше. Важливе також встановлення групи крові та резус-фактору обох майбутніх батьків. Вони допомагають виявити можливий резус-конфлікт.

Кожне відвідування лікаря супроводжується вимірюванням артеріального тиску та зважуванням. Обов’язково відбувається вимірювання об’єму живота. З 20–22 тижня кожен візит до гінеколога супроводжується аускультацією — прослуховуванням серцебиття малюка.

Записатися на огляд до гінеколога та дізнатися ціни можна безпосередньо на нашому сайті або ж зателефонувати за вказаними номерами.