Біопсія шийки матки — розповсюджена діагностична процедура. Її метою є виявлення патологій шийки матки, які займають одне з чільних місць у структурі гінекологічних захворювань. Вони здебільшого характеризуються затяжним перебігом, а в разі несвоєчасного виявлення або неправильного лікування можуть призвести до розвитку онкології. Біопсія шийки матки — це відносно недорогий, практично безболісний і точний метод підтвердження або спростування діагнозу. Таку процедуру можна пройти в багатьох клініках Львова.

Біопсія шийки матки - 00

Особливості проведення біопсії шийки матки

Під час біопсії шийки матки проводиться забір невеликої ділянки епітелію, який потім піддається гістологічному дослідженню. Розмір тканини, яка вилучається для аналізу, зазвичай не перевищує 5 мм. Проте, це залежить від розміру ураженої ділянки.

У гінекологічній практиці застосовуються різні способи проведення біопсії шийки матки:

 • прицільна: процедура проводиться із застосуванням кольпоскопу. Застосування збільшуваного приладу дозволяє досягти високої точності при вилученні уражених тканин;
 • кругова: застосовується в разі потреби взяття більшої кількості матеріалу для дослідження. Проводиться під наркозом, характерні больові відчуття та кровотеча;
 • лазерна: ділянку тканини вилучають під загальним знеболенням за допомогою лазерного ножа;
 • ендоцервікальний кюретаж: вискоблювання верхнього шару слизової за допомогою інструмента — кюретки;
 • конхотомна: забір патологічної тканини виконується за допомогою спеціального гінекологічного інструмента — загострених ножиць конхотом.

Вибір способу втручання визначає лікар з урахуванням ступеню ураження тканин, стану здоров’я жінки, наявного обладнання в медичному закладі. «Центр здоров’я родини» Людмили Лотоцької-Волкової у Львові пропонує різні види ультразвукових та інших видів гінекологічних досліджень за доступними цінами. У нас є все необхідне сучасне обладнання та кваліфіковані спеціалісти. Ви можете розраховувати на безпечне проведення процедури та правильну інтерпретацію отриманих даних.

Показання та підготовка до проведення біопсії

Показання до проведення біопсії можуть бути виявлені при гінекологічному огляді шийки матки за допомогою кольпоскопа. Додатково також призначається PAP-тест. До факторів, які свідчать про ризик наявності доброякісних або злоякісних утворень, належать:

 • наявність йод-негативних ділянок при кольпоскопії;
 • забарвлення окремих ділянок епітелію у світліші відтінки при контакті з розчином оцтової кислоти;
 • цитологічні ознаки, виявлені в результаті PAP-тесту;
 • ерозія шийки матки;
 • лейкоплакія;
 • наявність поліпів, кондилом, інших утворень;
 • дисплазія шийки матки — зміни в епітелії шийки матки з виявленням атипових клітин. Захворювання без виражених симптомів, яке може трансформуватися в рак шийки матки.

У такому випадку лікар клініки Лотоцьких «Центр здоров’я родини» рекомендуватиме пройти процедуру біопсії шийки матки. Це можна зробити в нас у Львові, записавшись на будь-який зручний час.

Протипоказаннями до біопсії є:

 • вагітність (але процедура може бути призначена при підозрі на злоякісні процеси);
 • менструація;
 • проблеми зі згортанням крові (є ризик кровотечі);
 • інфекційні захворювання (ризик виникнення запального процесу).

Біопсії передує ретельне медичне обстеження, обсяг якого визначає лікар. Воно зазвичай включає:

 • аналізи на інфекції, які передаються статевим шляхом;
 • мазок із піхви;

Аналізи також можна здати в нашому центрі у Львові за доступними цінами. Також за два дні до проведення процедури рекомендовано відмовитися від використання лікарських засобів, які вводяться в піхву, тампонів, спринцювання, статевих контактів. У разі біопсії під загальним знеболюванням необхідно за 12 годин до процедури утриматися від їжі та пиття.

Проведення біопсії. Вибір знеболення

Процедура біопсії шийки матки пов’язана хоч і з незначним, але оперативним втручанням. Шийка матки містить велику кількість нервових закінчень. Але відсутність серед них больових рецепторів впливає на вибір знеболювальних препаратів та тривалість анестезії. Саме тому найчастіше застосовується місцеве знеболювання. В окремих випадках це може бути  загальний наркоз. Крім того, лікар врахує індивідуальні особливості пацієнтки, спосіб проведення біопсії, об’єм втручання.

У перші тижні після проведення біопсії шийка матки легко піддається інфікуванню, саме тому необхідно уважно стежити за станом свого здоров’я та звертатися до лікаря за потреби. Після процедури на кілька днів варто відмовитися від статевих контактів, відвідування лазні, басейна, купання у водоймах, тампонів та спринцювань. Також утримуйтеся від інтенсивних занять спортом та підняття значної ваги (понад 3 кг). Більш детально про те, скільки коштує процедура, ви можете дізнатися в клініці Лотоцьких «Центр здоров’я родини» у Львові.