Консультація генетика
Консультація генетика

Консультація генетика – перший крок планування здорової вагітності

Показання для проходження консультації у медико-генетичному центрі у Львові

Генетична консультація знадобиться у наступних випадках:

  1. Вік майбутньої матері менше 18 років чи більше 35 років. Усі вагітні, старші за 35 років, мають підвищений ризик народження дітей з хромосомними захворюваннями. Консультація в медико-генетичному центрі у Львові допоможе уникнути небажаних ситуацій.
  2. Майбутні батьки – кровні родичі. Якщо пара складається з двоюрідних чи троюрідних братів та сестер, племінників, дядьків та тіток, необхідна медико-генетична консультація.
  3. Викидні, повторні аборти чи мертвонародження. Приблизно 2-3 % таких випадків виникає через генетичні порушення у когось із пари, наприклад, носіння збалансованих хромосомних перебудов. Зареєстровані аномалії у одного з членів подружжя чи їхніх родичів – основне підґрунтя для консультації лікаря у медико-генетичному центрі у Львові. До цього напрямку також відносяться зміни у біохімічних скринінгах І та ІІ триместрів.
  4. Прийом медикаментів під час вагітності. Вживання алкоголю, наркотиків, проходження хіміотерапії, робота в шкідливих умовах праці у перший триместр вагітності.
  5. Вже народжена дитина має генетичні патології, особливо, якщо вони чисельні. Підґрунтям для проведення консультації в медико-генетичному центрі у Львові можуть бути незначні вроджені аномалії, розумова відсталість, ураження шкіри, відставання психічного розвитку, поєднання вади серця та ураження опорно-рухового апарату, дитячий аутизм.
  6. Пренатально діагностовані аномалії у плода.
  7. Супутні захворювання у матері, які можуть вплинути на розвиток плода чи результат вагітності.
  8. У родині є хворий, у якого діагностовано спадкове захворювання, або є підозра на те, чим він страждає. Це можуть бути порушення опорно-рухової, центральної нервової системи, хромосомні чи моногенні захворювання, вроджені аномалії розвитку.
  9. У сім’ї зареєстровано два і більше випадків раку молочної залози, яєчників чи інших форм раку.

Медико-генетична консультація – достатньо специфічна послуга, якою користуються тільки за необхідності. Така потреба пов’язана з плануванням вагітності чи виявленням підозри на вроджені аномалії плода. Звісно, перша ситуація надає більше перспектив, як-то кажуть, хто поінформований, той озброєний. Проте консультація в медико-генетичному центрі може розвіяти всі страхи та хвилювання, пов’язані з іншим випадком. Ви можете скористатися послугами лікарів-генетиків у нашому медико-генетичному центрі у Львові. Це спеціалісти високого рівня, кандидати медичних наук з багаторічним досвідом.

Консультація лікарів в медико-генетичному центрі у Львові передбачає інтерпретацію результатів скринінгу в 1-му та 2-му семестрах вагітності. У нашому центрі можна вирахувати індивідуальний ризик хромосомних аномалій, такі як: синдроми Дауна, Едвардса, Патау за допомогою сертифікованої програми ASTRAIA. На його основі визначається доцільність проведення додаткових методів обстеження для наступного каріотипування плода. Така діагностика дозволяє визначити набір хромосом завдяки інвазивним методам пренатального обстеження – амніоцентезу (дослідження навколоплідних вод плода, хоріонбіопсії – дослідження хоріону). У центрі також проводиться неінвазивна пренатальна діагностика – виявлення набору хромосом плода у крові матері. Це дослідження роблять у Франції, Польщі, Іспанії, Австрії, Німеччині.

Підготовка до медико-генетичної консультації

Збираючись до лікаря-генетика, необхідно підготуватися. Перш за все потрібно зібрати медичну документацію: результати вже пройдених досліджень та зданих аналізів, виписки з медичних карток, заключення спеціалістів. Додатково варто запитати близьких родичів про захворювання, якими страждають члени родини. Лікарів нашого медико-генетичного центру у Львові зацікавить інформація щодо патологій та аномалій, наявних у сім’ї, кровних шлюбах, невдалих вагітностях. Будьте готові до того, що доведеться здати додаткові аналізи. Медико-генетична консультація охоплює різні методи досліджень. Можливо, подібні процедури доведеться пройти не тільки вам, а й іншим членам родини.

Медико-генетична консультація буде корисною всім парам, незалежно від віку, які планують вагітність. Це необхідно для оцінки здоров’я майбутньої дитини і співставлення планів всіх заходів, які сприяють бажаному результату – народження здорової дитини. Отримання гарних показників тестів та аналізів дозволить розслабитись та насолоджуватись вагітністю. Якщо ж після проходження консультації у медико-генетичному центрі у Львові рекомендований нагляд та контроль стану плода, не варто панікувати, потрібно тільки прислухатися до порад лікарів та виконувати усі їхні вказівки. Звісно, рішення звернутися до лікаря залежить від вас, проте воно може стати вирішальним у бажанні мати здорову дитину та щасливу родину.

Наші лікарі генетики

лікар ультразвукової діагностики

Лотоцька Ольга Юріївна Лікар ультразвукової діагностики, лікар генетик Освіта: 2008…

Детальніше про доктора

лікар ультразвукової діагностики

Лотоцька–Савчак Оксана Юріївна Лікар ульразвукової діагностики,  акушер – гінеколог, генетик…

Детальніше про доктора
Заганяч Ярина Юріївна

лікар – генетик

Заганяч Ярина Юріївна Заганяч Ярина Юріївна Лікар – генетик вищої…

Детальніше про доктора
Шаргородоська Євгенія Борисівна

Шаргородоська Євгенія Борисівна Шаргородоська Євгенія Борисівна Лікар – генетик вищої…

Детальніше про доктора
Гельнер Надія Володимирівна

Гельнер Надія Володимирівна Лікар – генетик вищої кваліфікаційної категорії з…

Детальніше про доктора