УЗД — це унікальна можливість спрогнозувати можливі ризики вагітності та вчасно вжити заходів щодо їхнього попередження. Ультразвукова діагностика є абсолютно безпечним методом обстеження під час будь-якого періоду вагітності. Саме тому його можна проводити так часто, як призначатиме лікар, не ризикуючи завдати шкоди майбутній дитині. На УЗД вагітних у Львові ви можете записатися до клініки «Центр здоров’я родини Людмили Лотоцької-Волкової».

УЗД при вагітності у Львові: що це за процедура?

Метод УЗД заснований на принципі ультразвукової локації. Обладнання оснащене спеціальним передавачем, який випромінює хвилі високої частоти. Кожна хвиля, стикаюсь з певним об’єктом (у випадку УЗД вагітних — це тканини та органи людини), відбивається від нього та при поверненні назад потрапляє до приймального пристрою — ресивера. Отримані дані аналізуються та виводяться на екран у вигляді зображення. Його характеристики залежать від особливостей обладнання. Раніше це здебільшого було звичайне 2D-УЗД — чорно-біле пласке зображення. Сучасні технології, за допомогою яких вдалося об’єднати високочастотні хвилі, дозволяють отримувати реалістичні зображення та проводити більш детальні обстеження — 3D та 4D діагностику, доплерометрію, еластографію.

УЗД вагітних у Львові у нашій клініці можна провести без попередньої спеціальної підготовки, а його точність завдяки використанню сучасного потужного обладнання та багаторічному досвіду фахівців є дуже високою.

Коли робити УЗД при вагітності

Відповідно до медичного протоколу ведення вагітності передбачає три планові скринінги. Це детальне обстеження як жінки, так і плоду з метою виявлення особливостей перебігу вагітності та можливих проблем. УЗД дозволяє виявити різні види патологій, від фізичних вад до генетичних порушень, вжити заходів щодо їх усунення, досить часто ще до народження дитини. Основні дослідження спрямовані на виявлення таких складних патологій як синдром Дауна (трисомія 21), синдром Едвардса (трисомія 18), дефекти нервової трубки (ДНТ), синдром Патау, вади розвитку серця, головного мозку та інших органів та систем. Скринінг складається з ряду аналізів та проводиться паралельно з УЗД вагітних.

Коли потрібно робити перше УЗД при вагітності?

УЗД Вагітних Львів - 02

За необхідності перше УЗД лікар може призначити на самому її початку з метою виявлення факту вагітності, підтвердження наявності плідного яйця та місця його імплантації. Записатися на УЗД вагітних у Львові до нашої клініки ви можете у будь-який час.

Планове раннє УЗ обстеження першого триместру призначається на терміні 11–13 тижнів. Це надзвичайно важливий період, під час якого можна виявити такі серйозні вади:

 • серця;
 • розвитку головного мозку;
 • скелетно-м’язової системи;
 • лицевих структур («вовча паща», «заяча губа») тощо.

Під час першого УЗД вагітних діагностуються наступні показники:

 • наявність плідного яйця, їхня кількість, розміри. Якщо у вас очікується двійня, то про це можна буде дізнатися вже під час першого скринінгу;
 • особливості рухової активності плоду;
 • діагностується куприко-тім’яний розмір, біпаріетальний розмір;
 • вимірюється комірцевий простір та розмір носових кісток, що є важливим критерієм для виявлення хромосомних відхилень;
 • вимірюється серцебиття плоду;
 • досліджується будова внутрішніх органів, хребта та мозкових структур.

Крім особливостей будови внутрішніх органів плоду також досліджується локалізація плаценти, її товщина та структура, шийка матки, кровоплин у маткових артеріях.

Другий УЗД-скринінг при вагітності

Проводиться на 18-22 тижнях вагітності. Його метою є оцінка відповідності розвитку плоду встановленому терміну вагітності. Під час УЗД вагітності у другому триместрі лікар здійснює детальний огляд органів та систем органів, які проблематично точно оцінити на більш ранніх термінах — це мозок та серце. Вимірюється довжина всіх трубчастих кісток, розмір та будова всіх внутрішніх органів. Також проводиться оцінка:

 • рухової активності та серцебиття;
 • розвитку внутрішніх органів відповідно до терміну вагітності;
 • кількість навколоплідних вод, завдяки чому вдається діагностувати мало- та багатоводдя як показники розвитку різних критичних станів;
 • локалізацію плаценти та ступінь її зрілості відповідно до терміну вагітності. Якщо існує небезпека відшарування, то це буде виявлено лікарем під час УЗД вагітних, вжито відповідних заходів;
 • довжина шийки матки, доплерометрія, кровоплин в артеріях пуповини, маткових, венозній протоці.

Записатися на УЗД вагітних у Львові ви можете у будь-який час.

Коли роблять третє УЗД при вагітності?

УЗД Вагітних Львів - 03

Третє УЗД вагітних проводять на термінах від 30 до 34 тижнів. У цей час плід вже є цілком сформованим та життєздатним. Мета дослідження — виміряти життєво важливі показники, параметри дитини в утробі, а також оцінити стан вагітної. УЗ-дослідження дозволяє визначити положення плоду, а також спрогнозувати перебіг майбутніх пологів та їхній вид (природні або кесарів розтин). Завдяки застосуванню сучасних технологій майбутні батьки зможуть побачити як виглядає їхній малюк (про стать можна дізнатися під час УЗД другого триместру). Якщо результати дослідження покажуть наявність патологій, які потребуватимуть негайного хірургічного втручання, то це дозволить спланувати відповідні заходи одразу після народження дитини.

Під час третього УЗД вагітних детально досліджують:

 • відповідність розвитку плоду встановленим критеріям;
 • вимірюється розмір, вага і положення;
 • стан та кількість навколоплідних вод;
 • прогнозуються пологи.

Під час третього УЗД вагітних лікар уважно досліджує плаценту, її положення. Результати діагностики дозволяють виявити, чи буде вагітність доношеною, чи зможе жінка народити самостійно. Відповідно до медичних стандартів, плацента має кріпитися до передньої або задньої стінки матки, не надто низько. У разі виявлення інших показників оцінюється ризик передчасних пологів.

Ще один важливий параметр — кількість та стан навколоплідних вод. При недостатній кількості порушуються умови для нормального розвитку плоду. При багатоводді існує ризик передчасного виливання. Обидва стани є небезпечними та потребують уваги.

Одне з ключових завдань УЗД вагітних у третьому триместрі — виявлення передлежання плоду. У більшості випадків малюк з 33 тижні займає положення, яке потім вже не змінює до пологів. Передлежання може бути прямим показом до кесаревого розтину.

Доплерометрія — один із методів УЗ діагностики стану судин під час вагітності. Мета — виявити здатність судин матки й пуповини транспортувати необхідну для розвитку плоду кількість кисню та поживних речовин. Також за допомогою цього методу оцінюється робота серця та кровоносної системи плоду.

Як часто можна робити УЗД вагітним

УЗД вагітних проводиться планово тричі, але робити його можна стільки раз, скільки вважатиме лікар за потрібне. Ультразвукові хвилі не несуть жодної загрози ані матері, ані дитині. Якщо це планове УЗД при вагітності, то за 2–3 дні до обстеження рекомендується утриматися від вживання продуктів, які провокують газоутворення. При обстеженні пацієнтка вкладається на канапу на спину, живіт оголюється.

На шкіру наноситься спеціальних провідниковий гель. Під час обстеження лікар за бажанням пацієнта може коментувати отримані за допомогою датчика дані. Протипоказань до проведення УЗД на будь-якому терміні вагітності немає.

Планове УЗД при вагітності: підсумок

На сьогодні УЗД у Львові — це обов’язкова процедура, яку має пройти кожна вагітна жінка. З розвитком технологій дослідження з унікального та інноваційного перетворилося на звичайну медичну процедуру, ціна якої є доступною для всіх. Отже, планове УЗД вагітності проводиться відповідно до встановленого графіку, але за потреби лікар може призначати додаткові обстеження.