Ультразвукове обстеження молочних залоз та прилеглих лімфатичних вузлів — це дослідження, яке дозволяє діагностувати наявні патології на ранніх стадіях та вжити відповідних заходів щодо їх усунення або мінімізації наслідків. УЗД є другим за поширеністю методом (на першому місці — самообстеження, яке потрібно здійснювати щомісяця) та дозволяє виявити патології на ранніх стадіях.

Що таке УЗД молочних залоз

Що потрібно знати про УЗД молочних залозПроблема патології молочних залоз є дуже поширеною, а більшість захворювань на ранніх стадіях протікають безсимптомно. УЗД є безпечним та доступним методом, який не має протипоказань та може застосовуватися у будь-якому віці. Під час проведення дослідження лікар має змогу детально оцінити структуру тканин молочної залози, зафіксувати зміни в протоковій системі, кістозні та пухлинні новоутворення, мастопатію.

Одна з переваг методу УЗД — відсутність необхідності у попередній підготовці. При призначенні діагностичної процедури враховується лише день менструального циклу. Перед проведенням УЗД необхідно роздягнутися до пояса та лягти на канапу, поклавши руки за голову. Таке положення тіла дозволяє одночасно з дослідженням молочних залоз провести й обстеження прилеглих лімфатичних вузлів. Це допоможе лікареві отримати цілісну картину та встановити точний діагноз.

Результати УЗД молочних залоз можна отримати одразу після завершення процедури. Лікар переміщує датчик по молочних залозах, а зображення органу та виявлених утворень виводиться на екран під різними кутами. Розшифрувати та інтерпретувати отримані результати може тільки кваліфікований лікар. Після проведення УЗД молочних залоз може виникнути необхідність записатися на консультацію до мамолога, гінеколога, онколога, ендокринолога чи інших спеціалістів.

Чому важливо вчасно проводити УЗД молочних залоз?

Що потрібно знати про УЗД молочних залозОсновна мета проведення УЗД молочних залоз — детальний аналіз будь-яких відхилень, виявлених при об’єктивному лікарському огляді чи під час самостійного обстеження пацієнтом. У «Центрі здоров’я родини Людмили Лотоцької-Волкової» у Львові пропонується ультразвукова діагностика експертного класу, яка дозволяє діагностувати найбільш поширені захворювання:

 • рак молочної залози: більш ніж половина первинної діагностики захворювання припадає саме на УЗД. Даний метод за умови застосування сучасного обладнання та високої кваліфікації лікаря є інформативнішим за маммограму;
 • кістозно-фіброзна мастопатія та кісти молочної залози: визначення за допомогою УЗД місця розташування, розміру, форми, структури та інших характеристик новоутворень, фіксація змін у найближчих лімфатичних вузлах;
 • диференціація лактазу та маститів з метою подальшого вибору тактики лікування;
 • гінекомастія: диференціація виду гінекомастії у чоловіків (справжня чи помилкова), що має важливе значення у запобіганні розвитку раку грудних залоз та його лікуванні.

Багато з цих захворювань не мають явно виражених симптомів на початкових стадіях. Досить часто пацієнти через відсутність ранньої діагностики втрачають можливість вчасно почати лікування. Застосування методу УЗД молочних залоз значно підвищує шанси на успішне лікування.

УЗД молочних залоз: на який день циклу рекомендовано робити?

УЗД молочних залоз кожна жінка репродуктивного віку має проходити щороку. За наявності певних захворювань лікар може призначати процедуру частіше. З настанням менопаузи рекомендовано чергувати УЗД та рентгенмаммографію.

День менструального циклу має безпосередній вплив на результати УЗД грудей. Чітке виконання рекомендацій лікаря дозволить уникнути встановлення хибних діагнозів, забезпечить правильне лікування, позбавить зайвих хвилювань.

Під час різних фаз менструального циклу в організмі відбуваються певні зміни, у тому числі й в молочних залозах. Розуміння цього допоможе визначитися з найкращим періодом для проведення УЗД молочних залоз:

 • перша фаза (фолікулярна): молочні залози не зазнають впливу гормонального фону, м’які, не набряклі, тобто знаходяться у стані так званого спокою. Це дозволяє добре дослідити всі дольчасті структури, протоки, лімфатичні вузли, виявити патологічні утворення;
 • друга фаза (овуляція): спостерігається пік концентрації гормонів;
 • третя фаза (лютеїнова): під дією гормонів протоки та альвеоли розширюються, що викликає збільшення об’єму молочних залоз та може підвищувати їх чутливість, викликати больові відчуття.

За умови регулярного циклу УЗД молочних залоз призначають:

 • з 5-го по 12-й дні місячних за умови 28-денного циклу;
 • з 7 по 14 дні при циклі, який перевищує 28 днів;
 • з 4 по 11 дні при циклі, меншому за 28 днів.

Процедуру найкраще проводити одразу після зменшення кількості об’ємних кров’янистих виділень. У другу половину циклу спостерігається зміна гормонального фону в організмі. Це має негативний вплив на ультразвукову картинку та збільшує ймовірність неправильної інтерпретації отриманих результатів дослідження.

Що робити у випадку нерегулярного циклу або коли найбільш сприятливий період пропущено? За необхідності УЗД молочних залоз можна зробити у будь-який день. Ваш лікар допоможе визначити найкращий період. Для цього ви можете звернутися до нашої клініки у Львові.

Показання до УЗД молочних залоз

Що потрібно знати про УЗД молочних залозЗаписатися на УЗД молочних залоз у Львові необхідно у таких випадках:

 • хворобливе набухання молочних залоз при менструації;
 • біль та дискомфорт у грудях, не пов’язаний з менструальним циклом;
 • почервоніння, біль та інші негативні явища після пологів;
 • пальпація збільшених підпахвових вузлів;
 • гнійні, слизові та кров’янисті виділення з соска;
 • ущільнення;
 • почервоніння, загрубіння та лущення шкіри;
 • зміна сосків (утягнення, запалення, збільшення);
 • травматичні та інші ушкодження грудей тощо.

У разі виникнення будь-якого занепокоєння необхідно відразу звернутися до лікаря.

УЗД молочних залоз у Львові: де знайти кваліфікованого спеціаліста

Клініка «Центр здоров’я родини Людмили Лотоцької-Волкової» — це можливість отримати кваліфіковану медичну допомогу у Львові. Переваги, які ви отримуєте:

 • наш медичний заклад забезпечений сучасним обладнанням;
 • записатися на УЗД молочних залоз ви можете у будь-який зручний для вас час;
 • у нас працюють лікарі УЗД, генетики, гінекологи та інші фахівці зі значним досвідом роботи;
 • лікарі проводять як профілактичні огляди, так і діагностику та лікування патологічних станів, непліддя, забезпечують ведення вагітних, у тому числі й з обтяженим анамнезом тощо.

Вчасний візит до лікаря — це запорука вашого здоров’я. Чекаємо на вас у Львові.