Планування вагітності

Ти плануєш вагітність і тому читаєш в Інтернеті всю інформацію, яку вдається знайти? Це правильно та відповідально. Звичайно, не варто сприймати зовсім вже все підряд, фільтрувати нескінченний інформаційний потік теж потрібно. Але підготуватися до однієї з найголовніших подій у своєму житті ти маєш ґрунтовно. Планування вагітності — це складно, але необхідно. Саме тому ми зібрали кращі коментарі фахівців про планування вагітності, задали десятки питань досвідченим мамам про те, як правильно підготуватися до вагітності, щоб виносити здорову і міцного малюка.

 

Як правильно планувати вагітність: аналізи, консультація гінеколога, вітаміни, календар вагітності

 

Щоб стати щасливою мамою здорового малюка, потрібно ретельно підготуватися — потрібне планування кожного кроку. І це планування повинно йти під контролем професійних лікарів із досвідом.

Отже, планування вагітності потрібно починати з візитів до гінеколога та терапевта приблизно за півроку до передбачуваного зачаття.

Перший візит до гінеколога — це звичайний профілактичний огляд, до якого підготуватися не дуже складно, і часу він займає мало. Гінеколог призначає аналізи.

Ось базовий список аналізів, щоб підготуватися до вагітності:

 • мазок на генітальні інфекції (для пари);
 • кров на венеричні хвороби (для пари);
 • УЗД і кольпоскопія;
 • TORCH-панель (для жінки).

Далі йде черга терапевта:

 • загальний аналіз крові і сечі (кров з пальця, сеча) — дозволяє виявити приховані запальні процеси, рівень гемоглобіну, наявність прихованих патологій;
 • біохімія (кров з вени) — показує всі можливі відхилення в роботі внутрішніх органів;
 • ВІЛ-тест;
 • аналіз крові на цукор і згортання;
 • аналіз на гормони щитоподібної залози, прогестерон.

Часто жінки відкладають похід до лікарів за браком часу. Саме тому “Центр здоров’я родини”, що у Львові, пропонує комплексне обстеження у зручний для вас час.

За результатами всіх перерахованих вище аналізів терапевт та гінеколог роблять висновки про те, скільки часу потрібно жінці, щоб підготуватися до вагітності. Якщо все в порядку, просто можуть призначити профілактичний комплекс, вітаміни, фолієву кислоту тощо.

 

Вагітність після… — ти зможеш виносити здорову дитину всупереч усьому

 

У кожної з нас свій життєвий шлях і свої проблеми. Хтось пройшов аборт, хтось чистку, завмерлий плід або інфекцію. Вагітність після викидня — як підготуватися, щоб виносити здорову дитину всупереч усьому?

Дівчата, все можливо! Якщо за рік підготуватися, почати займатися плануванням нової вагітності, виконувати всі рекомендації лікаря, приймати препарати, якщо це потрібно, — можна зробити майже все. Навіть більше, шанс виносити і народити здорового малюка, якщо почати планування вагітності і добре підготуватися під керівництвом наших спеціалістів, дуже і дуже високий.

Головне, вчасно виявити проблеми і до кінця розібратися з ними. І “Центр здоров’я родини”, що у Львові, вам в цьому допоможе.

 

Ознаки вагітності — що відчуває жінка

 

Отже, ми змогли підготуватися. Це добре! Ти прочитала тони літератури, переглянула сотні статей в Інтернеті про те, як підготуватися до пологів і про планування вагітності. Пройшла всі аналізи та тести і тепер з коханим працюєш над створенням нового життя? Але поки все йде як і раніше. Як відчути вагітність?

Ознаки вагітності у дівчат можуть дуже відрізнятись. Тому просто слухай себе. Але все ж є деяка закономірність, на яку треба звертати увагу.

Увага!

Щоб дізнатися про вагітність вже через тиждень, коли домашний тест ще й не збирається нічого показувати, можна здати кров на ХГЧ (хоріонічний гонадотропін). Це особливий гормон, який виділяється після того, як плідне яйце прикріпилося до стінки матки.

Отже, можливі ознаки вагітності до УЗД (за спаданням частоти):

 • Збільшення молочних залоз.
 • Зміна гастрономічних пріоритетів, дуже сильний апетит або повна його втрата.
 • Слабкість і сонливість.
 • Дратівливість.
 • Нудота і головний біль.
 • Величезна кількість енергії та сили.

Увага!

Планування вагітності — це не тільки повний медичний огляд, але й необхідність морально підготуватися до всіх змін в організмі!

Консультація генетика — для чого потрібні скрінінги

 

Консультація генетика після або до настання вагітності — це одна з обов’язкових процедур для того, щоб підготуватися до пологів.
Якщо в родині були випадки генетичних хвороб, то до генетика краще завітати на етапі планування вагітності. Якщо ти це не зробила, можна піти на аналізи вже під час вагітності. Отже, в такому випадку робляться два скринінги: 1 – в 11-13 тижнів, 2 – в 16-18 тижнів.
Процедура допомагає визначити можливі генетичні відхилення і вчасно попередити проблеми або підготуватися до них.
Генетичні скринінги — це аналіз крові з вени і УЗД. Багато майбутніх мам відмовляються від такої процедури, мовляв, що б не сталося, все одно буду народжувати. І це неправильно, не в сенсі “буду народжувати”, а в сенсі — “процедура не потрібна”.
Такий аналіз дозволяє підготуватися до можливих проблем. За потреби проводиться консервативне чи оперативне лікування в утробі.

 

Подумай про це. Краще зробити більше, ніж пропустити щось, правда ж?