Перші ознаки вагітності на ранніх стадіях

Часто трапляється так, що жінка в перші дні вагітності не підозрює про свій стан. Зазвичай це відбувається, коли вагітність незапланована. Проте існують перші ознаки вагітності до затримки й саме вони можуть стати першим сигналом про те, що в організмі жінки зароджується нове життя. Один із таких симптомів — вагінальні секреції. Виділення під час вагітності змінюються. Відбувається це через гормональну перебудову та значний вплив прогестерону. Аби зрозуміти свій стан, варто лише трошки прислухатися до власного тіла.

 

Симптоми вагітності: виділення з піхви

Перед затримкою місячних вагінальних секрецій стає більше, їхня структура та консистенція змінюється. Об’єм виділень під час вагітності збільшується ще й через значне продукування гормонів, які покликані зберегти плідне яйце та сприяти його закріпленню в матці. У перші дні організм жінки намагається забезпечити комфортні умови для заплідненої яйцеклітини, прогестерон згущує секреції, захищаючи ембріон від потрапляння шкідливих бактерій. Часто поява крові вказує на закріплення плідного яйця до стінки матки й відшарування епітелію. Тому незначні місячні під час вагітності можуть вважатися нормою. Через формування слизової пробки на шийці матки секреції хоч і змінюються, проте не приносять дискомфорту жінці. Усе ж виділення під час вагітності — не єдина ознака. Необхідно в сукупності, за низкою симптомів визначати появу внутрішньоутробного розвитку.

Відчутні ознаки вагітності — біль внизу живота

Чимало жінок відчувають біль внизу живота перед місячними. Тому і здається, що нічого особливого не відбувається, бо ж скоро критичні дні. Однак неприємні відчуття внизу живота під час вагітності з’являються раніше, ніж зазвичай, аж на 5–7 діб. Тільки коли вони повторюються щодня, а місячні відсутні, жінка починає задумуватися. Насправді в організмі відбуваються кардинальні зміни, а болі внизу живота викликані імплантацією плідного яйця в порожнині матки. Зазвичай це відбувається на 3–4-й день після статевого акту. Ще дві доби потрібно на те, аби відбувся процес входження заплідненої яйцеклітини в ендометрій. Однак варто розуміти, що болі внизу живота можливі не тільки через вагітність, тому краще проконсультуватися з лікарем.

 

Зміни, що стосуються грудей, як ранні ознаки вагітності

У більшості жінок за кілька днів до місячних підвищується чутливість грудей, тому вважати цю обставину першою ознакою вагітності не варто. Проте й нехтувати нею не радимо, позаяк чутливість може бути більшою, ніж зазвичай. До того ж відбуваються незвичні до цього часу зміни — стають помітними вени на молочних залозах, темнішають або болять соски. Зміни, що стосуються грудей, можна справедливо вважати ознаками ранньої вагітності.

 

Незначне підвищення температури та головний біль — перші прояви вагітності

Поява головного болю на ранніх термінах вагітності можлива через різку зміну гормонального фону. Його причинами також можуть бути втома, стрес, неправильне харчування, недосипання. Аби позбутися головного болю потрібно більше відпочивати, не перевтомлюватися, правильно харчуватися. Незначне підвищення температури на ранніх термінах вагітності пов’язане з підвищенням прогестерону.

 

Сонливість та втома

Зараз більшість жінок живуть у такому ритмі, що втома наприкінці робочого дня — це норма. Якщо тиждень тому, втомившись від емоційного чи фізичного навантаження, можна було легко відновити сили, то з настанням вагітності втома тільки накопичується. Коли прокидатися зранку стає складно, а протягом дня хочеться лягти та відпочити, можливо, це — перші ознаки вагітності. До речі, тести в цей час ще не показують дві смужки.

 

Часті походи в туалет – це признак вагітності?

Жінки спостерігають цей симптом частіше на останньому триместрі вагітності. Бо ж пов’язаний він із тим, що плід уже великий і надавлює на верхню частину сечового міхура, що й викликає часті позиви в туалет. На ранньому терміні такий признак також може спостерігатися через зміну гормонального фону. Матка вагітної жінки вже в перші тижні збільшується та тисне на задню стінку сечового міхура. Тому жінка може частіше відвідувати туалет, особливо вночі.

 

Зміни стану шкіри — перша ознака вагітності до затримки

Перед місячними на обличчі з’являється вугровий висип, проте не у всіх жінок. Якщо ж помітили таку ознаку, є привід задуматися. Ці висипання відносять до раннього токсикозу, їх можна вважати ознаками вагітності. Прищики з’являються знов-таки через зміни в гормональному фоні жінки. До того часу, коли вона дізнається про свій стан, висипання зникають.

ознаки вагітності

Як визначити вагітність самостійно: за ранковою слабкістю, змінами нюху та смаку

Частина жінок уже на ранніх стадіях вагітності відчувають легку ранішню нудоту. Є такі відчуття — привід задуматися! Якщо цікавить питання, як визначити вагітність у домашніх умовах, придивіться до змін основних відчуттів. Вагітні помічають запахи, яким раніше не надавали значення. Улюблені парфуми не подобаються. Якщо помітили, що хочеться чогось незвичного, як-от соленого кавуна чи чогось іще, є привід подумати.

 

Забудькуватість і неуважність

До перших симптомів вагітності можна віднести і зниження пам’яті чи неуважність. Ці ознаки хоч і не значні, практично не дошкуляють, проте не помічати їх неможливо. На роботі, читаючи одну й ту ж сторінку кілька разів, важко запам’ятати суть. Забувається, за чим приходите в сусідню кімнату. Доводиться довше працювати над тим, із чим легко справлялися раніше.

 

Нездужання, яке важко пояснити

На ранніх термінах імунітет може знизитися та не захистить від шкідливих бактерій. Тому жінки, особливо взимку, скаржаться на нежить та біль у горлі. Тому варто врахувати можливу вагітність та не приймати препарати сильної дії, які можуть нашкодити.

Зрозуміло, це не означає, що всі ці симптоми будуть обов’язково. Усе залежить від індивідуальних особливостей. Деякі жінки одразу ж дізнаються про малюка, інші — пізніше. Варто зазначити, що ранні ознаки можна сплутати з нездужанням, наслідками стресу чи іншими проблемами організму. Тому краще скористатися медичними способами, аніж покладатися на народні методи визначення вагітності на ранніх термінах.

Ранні ознаки вагітності — підвищення рівня гормону ХГЧ у крові

Якщо ви помітили перші симптоми, переходьте до точної діагностики. Найбільш правильним способом вважається аналіз на рівень ХГЧ. Пройти його можна вдома за допомогою звичайного тесту на вагітність. Варто купити кілька різних пакунків, якщо проводитимете тест у перший день затримки місячних. Отримавши позитивний результат, радимо не зволікати та звернутися до лікаря за консультацією.

 

Затримка місячних — головна ознака вагітності

Якщо ви ведете регулярне статеве життя, маєте регулярний менструальний цикл, та раптом сталася затримка, то є вагомі підстави підозрювати вагітність. Можете провести домашній тест, а краще одразу звернутися до лікаря.

 

УЗД вагітних на ранніх термінах — найбільш достовірне підтвердження нового стану

Лікар-гінеколог може направити вас на проходження УЗД. За його допомогою можна впевнитися в нормальному перебігу вагітності та виключити позаматкове розташування плідного яйця. Тим більше, що сучасні апарати дозволяють проводити УЗД вагітності на ранніх строках. На них уже видно плідне яйце, навіть у перші два тижні його формування.

Перші ознаки вагітності узд

Перші признаки вагітності, та що робити, коли стан підтвердився

Найцікавіше питання — через скільки проявляється вагітність. Відповідь досить проста та практично очевидна: тоді, коли кількість гормонів у організмі збільшується, коли вони стосуються не тільки внутрішніх, а й зовнішніх змін. Проте такі прояви помітні тільки самій жінці та лікарям. Навколишні люди розуміють, що настала вагітність, значно пізніше.

Отже, ваш стан підтвердив лікар. Тепер треба уважно слідкувати за своїм здоров’ям і, зокрема, за виділеннями під час вагітності. Наприклад, кров із піхви та нехарактерні переймоподібні болі свідчать про загрозу викидня. Наявність білих секрецій із кислим запахом говорить про молочницю чи кандидоз. Рідкі виділення під час вагітності з частою зміною кольору — привід звернутися до лікаря. Якщо таких ознак немає, звикайте до свого нового стану та насолоджуйтесь цим періодом.